Jdi na obsah Jdi na menu

Tančící panenka

22. 5. 2014

p1340087.jpgMateriál a pomůcky:

 

 

 

 

 

p1340034.jpgPapírový polotovar panenky vypadá asi takto, je vyřezán z tzv. chipboardu, což je kvalitní pevný papír s vyšší gramáží a s přírodním vzhledem. Součástí balení jsou i čtyři hřebíčky, které umožní pohyblivost ručiček a nožiček :-)

Tělíčko, hlavu i končetiny natřete temperovou barvou tělového odstínu a nechte zaschnout. Pak domalujte obličej, přilepte vlásky ze zbytků příze.

 

p1340038.jpgTakto vypadá ještě neobarvené tělíčko ze zadu. Hřebíčky jsou prostrčené dolními dírkami. Pacičky hřebíčků jsou rozevřené. Vyzkoušejte pohyblivost ručiček i nožiček a případně hřebíčky trochu "povolte".

 

 

 

 

 

 

p1340054.jpgHorními dírkami provlečte provázek. Nejprve zavažte do kruhu provázek skrz ruce, druhý kruh bude provlečen nožkami. Nakonec spojte oba kruhy dalším provázkem, za který pak budou děti tahat a panenkou tak pohybovat. Opět to není tak jednoduché, jak to vypadá, musíte si vše vyzkoušet a případně upravit utažení kruhů a délku středovéno provázku mezi oběma kruhy.

 

 

p1340059.jpgPak už vám zbývá jen vyzdobit šatičky. Využijete při tom fixy, gelová pera, výseky z děrovaček, flitry, stuhy a jiné přízdoby.

Připravili jsme pro vás tři druhy šatů - s ramínky, baletní a s lodičkovým výstřihem. Slečny v dílně si vyrobily šaty pro baletku, pro nevěstu, nebo letní šaty. Každá panenky měla nejméně troje, aby se mohla převlékat :-)

 

 

p1340078.jpg

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tančící panenka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Panenka

( Dagmar Smetanová, 29. 5. 2014 8:51)


Je to možná pro úplně malé děti piplavá práce,ale když jím pomůžem
my babičky a vzpomenem si,jak jsme si panenky samy stříhaly z kartonů,
tak se dílo podaří .... jen mít ty správné pomůcky! Je to fajn si hrát !
Hlavně mít z toho pak radost,přeje Smetanová

Re: Panenka

(Alice , 3. 8. 2015 8:05)

Je to milá připomínka panáčka na šňůrkách, moje malé Berušky tohle nebudou zvládat,ale pokreslit a ozdobit, to zvládnou. Mamky nám pomůžou dodělat mechanismus. Už se těším i na klučičí panáčky.